Atatürk’ün Partisinde Defalarca Torpil Dayatmasının Sonu Dramatik Oldu

Geçtiğimiz 14 Mayısta yapılan genel seçimlerin ardından Karabük CHP Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş,

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Fotoğraf, Pişkinliğin Fotoğrafıdır!

Geçtiğimiz 14 Mayısta yapılan genel seçimlerin ardından Karabük CHP Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş, CHP’nin 8 puan artan oy oranını da kendi başarısıymış gibi sahiplenerek; hem kendisi hem de gençlik kollarındaki çekirdek ekibi için defalarca torpille kadrolu işe girmek için çaba sarf etti. Karabük CHP Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Elif Köse, CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar gibi isimlerle defalarca görüşen Durmuş, her seferinde “Liyakat” esasıyla karşılaştı. İkili sürdürdüğü görüşmeler sonuç vermeyince, CHP Karabük Gençlik Kollarının tamamını bu konuda ayaklanmaya davet etti.

Parti İçi Üst Makamlara Aba Altından Sopa Göstermeyi de Eksik Etmedi:

“Değerli dostlarım, mücadelemizdeki kıymetli yoldaşlarım; Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Gençlik Kolları olarak yorucu ve yoğun bir seçim sürecini geride bıraktık. 3 Vekil adayımızı da meclise uğurlamak için var gücümüzle çalıştık. Bir önceki seçimlerde %16,6 olan oyumuzu, Emeklerimiz sonrasında %22 bandına ÇIKARMAYI BAŞARARAK 1 Vekil adayımızı Meclise gönderdik. SEÇİM SONRASINDA Karabük Gençlik Kollarıyla bir araya gelerek Teşekkürlerini SUNAN!!! ve yanımızdan DESTEĞİNİ HİÇ AYIRMAYAN  Sn. Milletvekilimiz @cevdetakay , Sn. İl Başkanımız @vedatyaşar , Sn. Merkez İlçe başkanımız @mustafaerten , Sn. Safranbolu Belediye başkanımız @elifköse ‘ye Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak NEKADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR!!! Bize vermiş olduğunuz desteklerle artan motivasyon ve inancımızla  8 AY SONRA yapılacak önümüzdeki YEREL SEÇİMLERDE daha güçlü çalışacağımızdan kimsenin ŞÜPHESİ olmasın.

Saygılarımızla.. Karabük CHP il Gençlik Örgütü”

Karabük Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı

Burhan Durmuş

(25.07.2023 Facebook)

                CHP Karabük Gençlik Kolları Üyeleri, Başkan Durmuş’a ve Torpile Geçit Vermedi

                İl Gençlik Kolları Başkanı Durmuş’un bu daveti örgüt tabanında destek görmediği gibi “Torpil istemiyoruz, karşıyız; Hak, Hukuk, Adalet istiyoruz” tepkileriyle karşılaştı. Bu gelişmelerden sonra örgüt içinde “istenmeyen başkan” halini alan Durmuş ile İl Gençlik Kolları Yönetimi ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Yönetimi 20 Eylülde “Görevi Kötüye Kullanmak” sebebiyle görevden alındı.
                10 gündür sessizliğini koruyan devrik başkan Durmuş, gece yarısı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla halihazırda zaten alındığı görevinden güya istifa ettiğini, CHP’den ayrılarak AKP’ye katıldığını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partilileri, torpil yapmadıkları için “gençleri önemsememekle, vatansever olmamakla, koltuk sevdalısı olmakla” itham etti.

Atatürk’ün Partisinde Defalarca Torpil Dayatmasının Sonu Dramatik Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin