Havuzlu Asmazlar Konağı

Havuzlu Asmazlar Konağı Hakkında

Hacıhalil, Beybağı Sok. No: 18 Safranbolu, Karabük

Firma Açıklaması

Havuzlu Asmazlar Konağı, Karabük’ün turistik ilçesi olan ve Osmanlı mimarisinin karakteristik özelliklerini yansıtan Safranbolu’da bir Turing işletmesidir.

Bölgenin en büyük konağı olan ve Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu tarafından satın alınarak aslına uygun şekilde restore edilen Havuzlu Asmazlar Konağı, 1988 yılında Safranbolu’nun ve Anadolu’nun ilk geleneksel butik oteli olarak açılmıştır.

Binaya ismini veren havuzlu salonu, geleneksel tarzda döşenmiş odaları, serin sofaları ve yeşil bahçesiyle oldukça geniş alana sahip olan Konak,  geleneksel Osmanlı üslubunu yansıtmaktadır.

Havuzlu Asmazlar Konağı, günümüzde Turing’in işlettiği butik otel şeklinde hizmet vererek tarihi atmosferden uzaklaşmadan otantik bir ortamda konaklamak isteyen misafirlerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Konak, konumu itibariyle Yemeniciler Arastası’na, Eski Çarşı’ya, Tarihi Saat Kulesi’ne, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ne, Cinci Hamamı’na 5 dakika yürüme mesafesindedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İletişim
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Karabük Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin