Ihlamur Seyir Teras

Firma Açıklaması

Ihlamur teras, Yenice belediyesine ait bir sosyal tesis olup,70 dönümlük arsa üzerine kuruludur. İşletmeciliğini  Yenice belediyesine ait  Ihlamur Teras Ltd.Şti  yapmaktadır.

Tesis 700 metre karelik restaurant ve  cafeden, 4 ayrı modelde 30 adet bungalow evden,150 kişilik toplantı ve konferans salonu ile 1 adet doğa müzesinden oluşmaktadır.

Ihlamur teras, doğal yaşlı ve karışık ormanlarıyla, anıt niteliğindeki ağaçlarıyla derin vadileriyle,akarsu eko sistemleri ve barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle eşsiz doğa harikası Karabük ili Yenice ilçesindedir.

Orman Genel Müdürlüğünün verilerine göre yüzölçümünün % 71i ormanlarla kaplı olan Türkiyedeki birinci il Karabük, yine yüzölçümünün % 86sı ormanlarla kaplı olan Türkiyede birinci ilçe Yenicedir. Ayrıca, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupada flora ve fauna bakımından acil korunması gereken 100 sıcak nokta belirlenmiş ve bu sııcak noktalardan 9 tanesi Türkiyede olup, bunlardan biri de Yenice Ormanlarıdır.

Tüm doğa aktivitelerini gerçekleştirilebileceğiniz böyle eşsiz bir doğa potansiyeline sahip olan Yenice,  Ankaraya 255 km, İstanbula  436 km mesafededir. Yine dünya çapında tanınan ve kültür turizminde marka olan Safranboluya  40 km, çeşmi cihan Bartın Amasraya da 101 km mesafededir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İletişim
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Karabük Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin